AH BU GÜÇLÜ KADINLAR


Bazı kadınlar vardır güçlü olmayı tercih ederler. Çok küçük yaştan buyana böyle yetiştirilmişlerdir. Tüm dertleri ayakları üzerinde sağlam durmaktır.
Bir erkeğe mecbur kalmaksızın yaşamayı tercih ederler. Her zaman dik durmak önemlidir onlar için, güçlüdürler çünkü!
Kolay aşık olmazlar, olduklarında hissederek yaşamak isterler aşklarını, hissetmek önemlidir onlar için. Çok fazla kuralları yoktur. Çok değer verirler,
Mutlu olmayı ve mutlu etmeyi tercih ederken, büyük bir beklenti içine girmeksizin yaşarlar aşklarını.
Sevdiklerine problem çıkartmazlar, esasında kolaydırlar, ama güçlü oldukları için zor insan olarak anlaşılırlar, buda güçlü oldukları içindir.
Kaprisleri yoktur, varsa bile pembe kaprislerdir. Küçük bir sevgi sözü dünyanın en mutlu insanı kılar onlar için. Onların gücü sevgi ve başarı üzerine odaklıdır. Yoğun bir günün sonunda  sevgilileri görüşmek isterse bile sıkıntı yaşatmadan bulundukları yere giderler. Bunu mutlu yaparlar. Küçük şeylerle mutlu olmayı onlar çoktan öğrenmiştirler.
Bütün işlerini kendileri halleder, sıkıntı yaşasalarda sıkıntılarından söz edip kimseyi üzmeyi istemezler, çünkü bütün sıkıntılarının üzerinden gelmeyi biliyorlardır. Kadının gücünü fark edemezsiniz, taki onun can damarına basana kadar.
Erkekler dışarıdan bakıldığında güçlü gibi görünürler, ama genelde güçsüz kadınları tercih ederler, güçsüz kadın kırılgan kadındır, bir erkek tarafından daha çok sevilmek ve korunmak  isterler.
Bu güçsüz kadınlar gün içinde okadar yoğundurlarki. O kuaför senin, bu spor salonu benim, altın günleri, yabancı mağazalardan alışveriş yapmalar, brunchlar, gün boyu yoğunları bir türlü bitmez, akşam olur hatta yemek yapmaya ve doğurdukları çocukları ile ilgilenmeye zamanları bile yoktur, zaten evde hep yardımcıları vardır. Birde hep yorgun ve hastadırlar. Erkekler bu kadınları çok severler, çok ilgi duyarlar bu kadınları mutlu etmek ve süpriz yapmak için, hangi tatil yerine götürsem, hangi hediye’yi alsam diye tutuşurlar, hatta biz güçlü kadınlardan destek bile isterler, bu güçsüz kadını mutlu etmek için,sorarlar fikir alırlar.
Esasında bu  erkekler bunları yaparak kendilerini çok güçlü sanarlar.İsterlerki bu güçsüz kadınlar, erkeğe ihtiyaç duysun, erkek olmadan yaşayamasın duygusunu versin. Para, silah, kas, sosyal çevre ilegüçlerini göstererek eğolarını tatmin ederler.
Bakarsanız iki tarafta güçsüzdürler. Ama bunun  farkında bile değildirler. Bu duyguları yaşamak ve yaşatmak için yaptıklarının sonu gelmez.
Bu güçlü kadınlar bu olanlar karşında şaşırıp kalırlar, nasıl oluyor diye.
Kadını güçlü kılan kazandığı serveti ve parası değildir. Kadını güçlü yapan bilgisi ve zekasıdır. Bunu kullanmayı bilmesidir. Güçlü kadın duyguları ile  aklını iyi kullanmayı bilendir. Güçlü kadın insanları yargılamadan sevmesini bilendir. Güçlü kadın mücadelesinde asla pes etmeyendir.
Güçlü kadın sadece bugünü değil yarınını da düşünen bilgili kadındır.