DERİNLİKLER

 ‘NE ZAMAN KARŞIMIZA BEKLENMEDİK BİR ŞEY ÇIKSA BU BİZİM DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ YERE YAPILAN YOLCULUGUN BASAMAĞIDIR’
Tüm dünyaya gelmiş insanların şu anda eşi benzeri olmayan bir maceranın içinde olduğuna inanıyorum. Bir macera olarak baktığımda kabul etmek gerekirki hayat yeteri kadar tehlikelidir. Hiçbirimiz yeni bir gün doğumunu bir daha görecek kadar yaşayıp yaşamayacağımızı bile maalesef bilemiyoruz. Hergün yeni yepyeni heyecan verici deneyimleri beraberinde getirerek yaşatıyor bizlere hayat. Belkide her yepyeni güne yeni bir maceralar eklemek bilinmeyen bir bolluğun ta kendisi. Neler olup bittiği ve eksik olanın ne olduğu sorularına cevap verecek olan. Hayatımızı değiştiren asla unutamayacağımız sözler şunlardır.’Düşünceler gerçekliğe dönüşür’ işte bukadar...Düşünceleri ve dilekleri gerçekliğe dönüştüren şey aslında çekim yasasıdır. Düşünceler gerçekliğe dönüşür ifadesi hayallerin ve kabusların gerçekleşmesine neden olan şeydir.
Düşüncelerimiz herşeyin başladığı yerdir. Ben çok zaman test ettim neyi düşünüyorsam onu yaşamışımdır. İşte bu ilkelerle ilgili bilmek gereken bazı özellikler... Ne düşündüğünün sana yarayıp yaramayacağının, iyi olup olmadığının, adil olup olmadığının, hiç bir önemi yok. Düşüncelerle ilgili ilkeler, yerçekimi gibidir, ne düşündüğünü yargılamaz, hatta hiçbir şekilde umursamaz yanlızca oluverir. Ne zaman yolumuza beklenmedik yada aklımıza hayalimize gelmeyecek şey çıksa bu bizim düşündüğümüz bir yolculuğun basamaklarıdır.Çünki çok iyi bildiğim gibi tesadüfdiye bir şey yoktur.
‘Düşünceler gerçeğe dönüşür’ ilkesi, hayallerinizdeki hayatı nasıl yaşayacağımızın tam bir açıklamasıdır. Bu gerçekte önemli kuraldır. Onun varlığını anlamak, hayatının akışına hakim olmak, hayallerinin yaşamını sürdürmek için gereken ilk adımdır, anlaman gereken şey esasında işlerin yürdüğüdür. Kusursuzca. Düşüncelerimizi etkileyen şeyler hayatımızıda etkiler. Hiçbir düşünce inaçlarımızdan daha fazla etkilemez. Düşünmek yetmez inanmakta gerekir.
Tüm kalbinle ruhunla bir şey istiyor olabilirsin ama inanmadan bunları hayata geçirmene izin verecek düşüncelere ulaşman mümkün değildir.
İnanmak duygulara öncülük eder. Çok zaman düşüncelerimizin ve inançlarımızın gizem yüklü ve ruhun derinliklerinde yüklü olduklarını ve bunlarla başa çıkmanın çok zor olduklarını duyuyorum.
Unutmayalımki hepimiz aynı şeyden yaratıldık.
Yani bir insanın yapabileceğini herkes yapabilir.Bu sadece düşünmeyi seçtiğimiz düşüncelerle ilgilidir.
Gerçekten ne istediğini bil. Düşüncelerini inaçlarının aracılığı ile hayata geçir ve unutmaki hayat herzaman seni bekliyor olacak....
Düşünce ve İnançla...