GİDEN ZAMANIN GERİ GETİRECEK İLAÇ YOK

Zaman, insanın hayatından avuçlarının içinden kaçırdığı önemli şeylerin başında gelir
 
Sokrates in söylediği gibi, İnsan en sonunda layık olduğu yere gelir!
 
Ünlü filozof Sokrates bu satırları yazarken zaman sürecinin önemini vurgalamış olmalı bana göre, bir şeyleri başarmak için zaman’a ihtiyaç olduğunu anlatmaya çalışmış ve tabii  ki değerlerin geç de olsa bir gün yerini bulacağını vurgalamış bence.
 
İnsanların zamanlarını iyi yönetmesi için okadar çok sebep varki... Eğer bunlara bir çözüm bulamazsanız zaman elinizden su gibi akıp gidecektir.
 
Trafik, sabahları geç uyanmak, tembellik, sterese maruz kalmak, bozuk uyku düzeni, işi sonraya bırakmak, tükenmişlik sendrumu, gibi nedenler zamanın efektif kullanılmasını olumsuz etkileyen nedenlerdir.
 
Sadece belirli seneler için dünyaya geliyoruz ve yeri dolduramaz saatleri, kısa bir süre içinde kendimizin ve herkesin unutacağı şeyleri kara kara düşünerek geçiriyoruz, o anlar esasında her şeyin olacağı farkındalığı aklımaza gelmiyor, tüketiyoruz kendimiz bu olumsuzluk düşüncelerle. Buna hayır demeyi öğrenmemiz gerekmiyormu? Yaşamımızı dişe dokunur işler yapmaya, büyük düşüncelere, gerçek aşklara, duygulara ve kalıcı işlere adamalıyız.
 
Çünki hayat küçük olmayacak kadar kısa
 
Duygular olmadan yaşanması zor bir dünya tabiki, duygulardan vazda geçilmemeli,
ancak doğru ve yanlış konusunda bir karar vermek zorunda olduğunuzda duyguların esiri olmadan,  duygu ve zaman kavramını zaaflara dönüşmeden harekete geçmek gerek.
 
Başarılı insanların hikayelerini dinlediğinizde zaman ve duygu kavramının önemli bir yer tutar. Başarılı ve başarılı olmak isteyen insanlar için zaman önemli bir ciddiyettir.
 
Zamanı iyi yönetmek istiyorsanız eğlenceden çalışmaya kadar her şeyi zamanında yapın.
 
Zamanı yönetmenin altında planlama yatar. Plan yapmakla yapmak istediklerinize sistem getirmiş olursunuz, neyi, ne zaman, nerede, nasıl, ve neden yapmanız gerektiği konularına daha iyi konsantre olur ve yapmış olduğunuz plan sizi daha efektif kullanmanız konusunda yönetir. Plan sizin yaşamınızın rehberi olurken, verimli çalışmayıda öğretir.
 
Yakalamayan tek şey akıp giden zamandır, bunu iyi kullanmak içinde elden gelen değil, ‘’gerekenin’’ yapılmasıdır.
 
Hayatı yaşamanın yolu, Herşeyi mucize gibi yaşamaktır.