YARATICILIĞINIZI CESARETLENDİRİN

Yaratıcılığımızı ve kendimizi geliştirmek için bir çok metodlar var o metodların bazılarını uyğulamaya çalışırız,önemli olan benliğinizin yaratıcılığını keşfetmek ve tanımak, bu güne kadar kendime göre aldığım notlardan deneyimlediklerimin bazılarını sizinle paylaşmak istiyorum.
Her sabah uyandığımda biraz kitap okumaya gayret ederim,daha sonra çok sevdiğimbirhocamın bir tavsiyesi olangünde2,3 sayfa yazı yazmaya özen gösteririm,nelermi yazarım?düşüncelerimi,isteklerimi,başarmak istediklerimi,kızgınlıklarımı,sevgimi,içimden geldiği gibi ne yazmak istersemonu yazarım. Sonra bir kitabın arasına koyar ve unuturum,ara sıra döner bakarım,bir çok zaman sosyal medyada paylaştığım kısa yazılarım buralardan çektiğim kopyalardır.Çünki nekadar yazarsam okadar barışık olurum, kendimle,beynimde bir çok meseleyi yazarak hallederimve beynimde boşluklar yaratırım ve yarattığım bu boşluklara sevgi ve ışık gönderirim reiki enerjisi ile,ihtiyacım olduğunda oradan almak kullanmak için,yine reiki ile günlük enerji depolarım kendime,ihtiyacı olana uzaktandan’da gönderirim reiki şifasına kanal olurum,kendimde olan bir özelliği başkaları ile paylaşmayı tercih ederim. Çünki hayat ozaman daha güzel,anlamlı ve huzurlu.
Sevdiğim ve inandığım  kişilere toleransım çok fazladır,hak ettiğini düşündüğüm sürece,haketmediğini hissettiğim taktirde bu tolerans anında sonlanır bende.Kimseye kin tutmam kin çok tehlikeli bir şeydir,meditasyon yaparak arındırım kendimi bu duygudan.Bir partnerim varsa empati kurma yanımı maximum derecede kullarım,dinlerim,beklerim,anlatırım,anlamasını sağlamaya çalışırım,zamanda veririm,anlamıyor ise bitiririm ozaman. Kimseye kendinizi zorla sevdiremezsiniz,siz ancak kendinizi sevilmeye bırakabilirsiniz,bukadarını yapabilirsiniz.Herkes ile mesefemi korurum.
Haftada veya 15 günde bir gün kendimle randevüm olur.Bu randevüye yapmak istediğim bir şeyi yaparım.Ruhumu beslemek arzu ettiğim şeyleri yapmaktan ve deneyimlemekten geçer.Bir konseremi gitmek istiyorsunuz, bir sinemayamı gidip arzu ettiğiniz bir filmi izlemek istiyorsunuz? Ya da açık havada deniz kenarında veya ormanda yürüyüşmü yapmak istiyorsunuz?bir cafedemi oturmak istiyorsunuz anlamsızca gelip geçeni izlemek için? yapın.Dans dersi alın.Günü birlik seyehat yapın, görmek istediğiniz bir yermi var gidin görün,canınız ne istiyorsa onu yapın,sadece kendinizle ilgili randevünüz olsun ama bu. o randevüye başkasını almayın.Sizin buna ihtiyacınız var.Partnerinizinde böyle bir randevüsünün olmasına izin verin,kendisi ile başbaşa kalsın,hatta olanak sağlayın, teşvik edin, sıkmayın bırakın gitsin eğlensin güvenin ve güvendiğinizi hissettirin.
Hayatınızda size gerçekten engel olan,başarılarınızı ve yaratıcılığınızı küçümseyen size başaramayacağınızı söz ve düşünceleri ile hissettirenleri  bunların kim olduğunu yazın,size engel olan,sizi başarısız bulan kimdi hatırlayın ve hayatınızdan çıkarttın.
Size yeteri değeri vermeyen,yeterli ayırması gereken zamanı ayırmayan, size zoraki beraber olduğunuzu hissettiren,empati yeteneğini sizden yana kullanmak istemeyen,size kendinizi kötü hissettiren insanlarlada beraber olmayın.
Hiç bir şeyin sizi üzmesine izin vermeyin. Hayatta hiç kabul edilmeyecek bir şey var ise oda başkasının sizi üzmesi bu kim olursa olsun,ister sevgiliniz,İster arkadaşınınız,ister çocuğunuzolsun.
Hayatınızda size gerçekten  destek olan,başarınızı ve yaratıcılığınızı destekleyen,size daha fazla zaman ayıran,değer veren,sevgisini her fırsatta gösteren,daha çok güvenen bu kimler yazın,hatta büyük harflerle yazın.Unutmayın bunlar sizin daha çok zaman geçireceğiniz ve değer vereceğiniz kişiler onlara daha sıkı sıkı sarılın.
Yaratıcılığınıza ve kendinizle olan keşfinize ara vermeyin her gün yeni şeylerinizi keşfedin.
En önemliside kendinize güvenin.Sevgi ve ışık sizden hiç eksik olmasın.